Moje Szczury i Ja

Havana & Holly

Siostry, urodzone 5. maja 2019 roku w hodowli Incredible Rats. Czekałam na nie aż pół roku 🙂 Od początku planowałam, że będę chciała chłopaków ze względu na ich (niby) przyjaźniejsze nastawienie oraz mniejsze prawdopodobieństwo problemów zdrowotnych. Natomiast dziewczyny były tak słodkie, że musiałam koniecznie je wziąć. Okazało się, że są o niebo bardziej towarzyskie i sympatyczniejsze od chłopaków, którzy dołączyli do stada 4 miesiące później.

Havana i Holly są odmiany dumbo z czarnymi oczami i jasno-kremowym umaszczeniem. Obie są bardzo ciekawskie i towarzyskie. Havana dominuje w stadzie i uwielbia kontakt z człowiekiem. Holly chodzi swoimi ścieżkami, kocha się wspinać, ale nie ma nic przeciwko, aby jej zrobić małą sesję zdjęciowa. Obie szczurzyce nie lubią długiego trzymania na rękach, ale lubią być blisko człowieka.

Niestety Holly odeszła od nas 29.04.2021 🙁 Więcej o niej napisałam na stronie: za tęczowym mostkiem.

Więcej o dziewczynach opowiedziałam w filmie o wrażeniach z pierwszego tygodnia ze szczurami:

Elvis & Enzo

Bracia przyszli na świat 20. czerwca 2019 roku w hodowli Zirrael Rattery (miot E5). Oboje zostali wykastrowani zanim je odebrałam. Dzięki temu nie musiałam szukać weterynarza i martwić się o zabieg na własną rękę.

Elvis i Enzo wyglądają prawie identycznie. Są odmiany syjamskiej (siamese) i posiadają czerwone oczy. Niektórych to przeraża, niektórych intryguje. Ale hej! I tak są kochane mimo swojego dystansu i ogromnego strachu przed wszystkim 😉

Enzo okazał się totalnym outsiderem, który chodzi swoimi ścieżkami i tylko w grupie jest jakby ciut odważniejszy. Elvis ma więcej do powiedzenia i czasami ma ochotę dominować.

Przybycie braci wprowadziło do stada większą różnorodność. Fajnie można zaobserwować różnice charakterów u każdego ze szczurów. Samo łączenie gryzoni nie było ani bezproblemowe, ani wygodne. W dodatku robiłam to po raz pierwszy, o czym opowiedziałam w filmie o łączeniu szczurów. Ostatecznie szczurki musiały się polubić i do dzisiaj tworzą świetne stadko 😉

Enzo pożegnaliśmy 10.06.2021, natomiast Elvisa 24.09.2021. Więcej o nich można poczytać na stronie Za tęczowym mostkiem.

 

O obu szczurkach możesz posłuchać w filmie o moim stadzie:

Harry, Hugo & Gilbert

Trójka wykastrowanych chłopaków urodzona w marcu 2021 roku w zarejestrowanej hodowli Zirrael Rattery (miot G6, H6).

Hugo i Harry mają standardowe uszy i futerko, natomiast różnią się kolorem umaszczenia. Hugo jest szary, a Harry cały czarny. Oboje uwielbiają psocić i podgryzać, nie tylko swoje hamaki i gryzaki 😉 . Są bardzo aktywni, towarzyscy i przede wszystkim odważni. Chłopacy w błyskawicznym tempie zaakceptowali mnie jako dużego członka stada, z którym nie wolno zadzierać 😀 Chcieliby się ciągle bawić i zwiedzać nowe miejsca.

Gilbert natomiast ma nietypowe szaro-kremowo-czarne umaszczenie oraz przecudne uszy dumbo. Jego futerko jest bardziej miękkie niż u przyszywanych braci. Gilbert jest ciut spokojniejszy. Złapał dobry kontakt z seniorami stada oraz woli sobie odpoczywać na półce, niż non stop wspinać się po klatce. Nie jest natomiast typem leniucha (jeszcze nie). Lubi aktywność i jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi.

Cała święta trójca jest przecudna. Chłopacy są odważni i chętni do poznawania nowych rzeczy i osób. Bez problemu udało mi się ich oswoić, a także połączyć ze starszą gwardią 🙂 .

Szczurki możecie także zobaczyć na filmie:

Poznaj mnie

Hej, jestem Weronika. Opowiadam, piszę, pokazuję moje zmagania ze szczurkami. Podchodzę do posiada zwierząt bardzo ostrożnie i z rozwagą. Wybrałam szczury ze względu na ich przyjazną naturę, inteligencje, wielkość oraz możliwości zapewnienia odpowiednich warunków do życia.

Szczury okazały się wspaniałymi zwierzętami, których zachowanie uwielbiam obserwować. Swoim sprytem i ciekawością zaskakują mnie co dnia.

Szczurki w domu umilą życie każdemu, kto kocha zwierzęta i nie jest uprzedzony do szczurzego ogona.

Pragnę szerzyć wiadomości na temat tych wspaniałych gryzoni. Założyłam tę stronę, aby wszyscy głodni wiedzy o szczurach mogli w łatwy sposób uzyskać niezbędne informacje.

W razie pytań zapraszam do kontaktu [email protected] 🙂

 

SZCZURZE TEMATY

5 zabawek DIY dla szczura

5 zabawek DIY dla szczura

Szczury to zwierzęta aktywne i lubiące zabawę. O ile zabawa nie jest monotonna i nudna. Szczurki...